Trzy fundamentalne zasady umysłu, które odmienią Twoje życie na dobre.Pewnie zastanawiasz się o czym tutaj będzie mowa. Jak to mój umysł działa według jakichś zasad?


TAK! Przedstawie Ci trzy fundamentalne zasady Twojego umysł, które odmienią Twoje życie na dobre. Zdradzę Ci, że istnieje szereg zasad umysłu, które omówimy innym razem.


Siła umysłu kieruje naszym życiem, czy o tym wiemy, czy nie. W pełni kontroluje wszystkie nasze uczucia, wybory, decyzje i działania.


Teraz skupmy się na tych trzech najważniejszych, a jak je opanujesz będzie więcej. Jak to mówią krok po kroku.


Trzy podstawowe Zasady Umysłu


Te trzy podstawowe zasady stanowią fundament dla pozostałych reguł:

- Twój umysł robi dokładnie to, co myśli, że chcesz, aby robił.

- Twój umysł reaguje tylko na dwie rzeczy: obrazy, które tworzysz w swojej głowie i słowa, które do siebie mówisz.

- Twój umysł kocha to, co znane, a nie przepada za tym, co nieznane.


Zasada nr 1 Twój umysł robi dokładnie to, co myśli, że chcesz, aby robił.


Aby zrozumieć tę zasadę lepiej, możesz przywołać w myślach obraz żołnierza, którego celem jest misja, jaką ma do wykonania. Ich potrzeby i pragnienia schodzą na drugi plan, na rzecz misji. To ona jest najważniejsza.

Misja wyznacza kierunek. Misja napędza decyzje. Misja dyktuje, co zostanie poświęcone.


Każde działanie jest rozpatrywane w ramach misji, a wszystko, co się z nią nie zgadza, jest całkowicie i absolutnie IGNOROWANE, ELIMINOWANE!


A co jeśli powiedziałabym Ci, że Twoje słowa, Twoje myśli, emocje oraz działania to żołnierze na misji, wykonujący polecenia swojego sierżanta: Twojej Podświadomości. Hmm…

Czy przez te wszystkie lata:

Miałeś trudności ze zmianą jakiegoś zachowania, mimo że robiłeś wszystko, co do Ciebie należy

Wkupiłeś się w strukturę, która działała na innych, ale nie działała na Ciebie?

Od lat próbujesz uwolnić się od złych nawyków, ale bezskutecznie do nich wracasz?


Twoja podświadomość trzyma się tych ograniczeń lub działań z jakiegoś powodu. A Ty nie wiesz jak to zmienić?


To może nie być dobry powód, ale problem polega na tym, że tak długo, jak Twoja podświadomość myśli, że robi coś czego Ty sam chcesz, próbując dokonać zmiany na zewnątrz, nie przyniesie to ŻADNYCH REALNYCH rezultatów! Należy iść w głąb, do korzenia sprawy.


To, co zwykle jest najbardziej zdumiewające to uświadomienie sobie, że nawet to, co uważasz za bezsensowny nawyk lub zachowanie, zazwyczaj ma określony cel lub funkcję na poziomie podświadomości; funkcję, której nigdy byś nie dostrzegł.

Innymi słowy, powodem, dla którego otrzymujesz wyniki, które otrzymujesz jest to, że Twoja podświadomość wierzy, że TO jest wynik, którego Ty chcesz.


Aby zmienić te wyniki i uzyskać rezultaty, których pragniesz, należy rozpocząć pracę z własną podświadomością (polecam sprawdzenie terapii RTT).


Praca z podświadomością oznacza, że wykorzystujemy neuroplastyczność Twojego mózgu, aby szybko dokonać zmiany od wewnątrz na zewnątrz.


Jak powiedział Albert Einstein:

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.Zasada nr 2 Twój umysł reaguje tylko na dwie rzeczy: obrazy, które tworzysz w swojej głowie i słowa, które do siebie mówisz.


Twoje słowa są potężne, a twój umysł zawsze słucha. Każde słowo które wypowiadasz i myślisz pozostawia odcisk , nad którym Twoje ciało i umysł pracuje aby zamieniać w rzeczywistość. Najsilniejszą siłą w Tobie jest to, że musisz działać w sposób, który konsekwentnie odpowiada Twojemu myśleniu. A co za tym idzie, słowom które do siebie mówisz oraz obrazy, które tworzysz w swojej głowie.


Twój umysł nie wie oraz w istocie nie dba o to, czy to, co mu mówisz, jest słuszne czy niesłuszne, dobre czy złe, prawdziwe czy fałszywe - po prostu to przyjmuje. Zadaniem Twojego umysłu jest działanie na podstawie słów, które mu mówisz oraz obrazów, które mu przedstawiasz. Jeżeli chcesz nauczyć się jak kontrolować myśli i tworzyć życie takie jakie chcesz, Twoja praca jest dostarczać Twojemu umysłowi dużo potężnych, opisowych i pozytywnych słów oraz obrazów.


Jak? Oto proste dwa przykłady:


WIZUALIZACJA

Jednym z najpotężniejszych narzędzi do wyzwalania mocy umysłu jest wizualizacja. Badania potwierdzają, że wizualizacja pobudza plastyczność mózgu. W badaniu przeprowadzonym na Harvardzie uczestnicy otrzymali arkusz nieznanej im muzyki fortepianowej.

Jedna grupa wyobrażała sobie, że ją gra, a druga uczyła się ją grać. Co zaskakujące, mózgi uczestników w obu grupach zmieniły się w ten sam sposób.


Co to oznacza dla Ciebie? Kiedy wizualizujesz sobie rzeczywistość, której pragniesz, Twój mózg się zmieni. Kiedy tak się stanie, zacznie pracować nad dopasowaniem wizji do Twojego życia. Twój umysł stworzy rzeczywistość, którą zwizualizowałeś, ponieważ Twój mózg otrzyma nowy wzorzec - jest to reguła umysłu.


Dlatego poświęć kilka chwil w ciągu dnia na wyobrażenie sobie siebie już posiadającego to, czego tak bardzo pragniesz, o czym marzysz.


Wyobraź sobie, że skończyłeś studia, dostałeś awans, poznałeś kogoś tak niesamowitego, że mogłbyś z nim rozmawiać przez 4h, masz dzieci, jesteś zdrowy, żyjesz w dostatku - wszystko, czego tylko pragniesz,


Skup się na wszytskich zmysłach.


Czy słyszysz te dźwięki? Jaka to pora roku? Czy jest ciepła wiosna, czy wietrzna jesień? Jak wygląda pokój, w którym jesteś? Co czujesz? Co widzisz?


Spróbuj doświadczyć jak najwięcej zmysłów. Pomoże to Twojemu umysłowi stworzyć schemat, który jest potrzebny do zmiany.


Postaraj się ćwiczyć każdego dnia choćby 10 minut.


POZYTYWNE SŁOWA

Pozytywne afirmacje są jednym z warunków zdrowia fizycznego i psychicznego, jak wykazują liczne badania.


Używanie afirmacji może pomóc Ci uporać się ze stresem, zaburzeniami emocjonalnymi i niepewnością.


Jeśli czujesz, że Twoje życie jest pełne stresu, nie wiesz jak się od tego uwolinić? Polecam mój eBook - Opanuj Stres poprzez Praktykę Jogi. Jak posprzątać swój mentalny bałagan za pomocą treningu ciała i ducha.
Opanuj Stres poprzez Praktykę Jogi. Jak posprzątać swój mentalny bałagan za pomocą treningu ciała i ducha. Natalia MaslowskaCo najważniejsze, powtarzanie afirmacji wyćwiczy Twój umysł, by zaczął patrzeć na życie z innej perspektywy, lepszej.


Jak to działa? Kiedy powtarzasz (na głos lub w głowie) afirmację, wzmacniasz ścieżki neuronowe dla tego konkretnego stwierdzenia - Twój umysł się zmienia. Wraz z powtarzaniem staje się trudne dla Twojego umysłu, aby nadal sprzeciwiać się nowemu przekonaniu.


Na przykład, być może spędziłeś większość swojego życia czując się nie wystrczająco dobry (jak większość z nas). Jako rezultat, prawdopodobnie pozwalałeś inny oraz Ty sam, traktować siebie źle. Twoje przekonanie o byciu nie wystarczająco dobrym było twoją rzeczywistością. Siła twojego umysłu sprawiła, że stało się to pewniakiem, tym kim jesteś.


Jeśli jednak zmienisz to ograniczające przekonanie na proste, ale potężne zdanie: "Jestem Wystarczający Dobry", całe twoje życie zmieni się na lepsze.


Pamiętaj słowa, które wypowiadasz po " Ja" są to słowa, które tworzą to kim jesteś, a więc wybieraj je uważnie.


Od dziś kiedy rano wstajesz chcę abyś popatrzył, bądź popatrzyła w lustro, spojrzała na tą osobę, która stoi przed Tobą. Spójrz jej głeboko w oczy, głęboko tak, że zaczniesz czuć mały dyskomfort. Wtedy uśmiechnij się i powiedz na głos:


Jesteś wystarczający/a

Jesteś piękna/y

Jesteś silna/y

Zasługujesz na wszytsko o czym marzysz

Jestem z Tobą

Kocham Cię


Marisa Peer mówi, że:

To, co czujesz, jest wynikiem słów i obrazów, które tworzysz w swoim umyśle


Zasada nr 3 Twój umysł kocha to, co znane, a nie przepada za tym, co nieznane.

Twój podświadomy umysł jest napędzany, aby uniknąć RYZYKA za wszelką cenę. ZA WSZELKĄ CENĘ. Podąża za tym co jest mu dobrze znane.


W przypadku płci żeńskiej wyobraźmy sobie, że zawsze lubiłaś bądź przyciągali Cię tak zwani „bad boys”, czujesz jak endorfiny Ci, aż skaczą z podekscytowania, ta wieczna huśtawka, pasja, nigdy nie wiesz jak będzie. Uwielbiasz to uczucie, ale z czasem zaczyna Cię to męczyć i zadajesz sobie pytanie:


„Dlaczego ja właściwie nie mogę mieć „normalnego”, spokojnego chłopaka?”


Jakimś dziwnym cudem udaje Ci się go przyciągnąć do siebie i nagle zaczyna się…

Twoje myśli nie dają za wygraną: „Oh nie nie nie moja droga, to nie dla Ciebie” „Nudna ta randka jak nie wiem”, „To nie ma szans, to nie dla Ciebie” „Flaki z olejem a nie chłop”


I szukasz jakby tu najszybciej umówić się z jakimś emocjonalnie „niestabilnym” typem.

Dlaczego tak się dzieje?

Jest tak dlatego, że dla Twojego umysłu spokojny, grzeczny, fajny facet to coś nieznajome. A ten, niezdecydowany, gracz, który Cię traktuję okropnie to właśnie to do czego jest przyzwyczajony.


Często odgrywa tu dużą rolę postać Twojego ojca, lub pierwszego mężczyzny który pojawił się w Twoim życiu. Twój umysł tak właśnie się zaprogramował:


Mężczyzna = stawianie mnie na drugim miejscu = niestabilność = związek


Czy tak już będzie zawsze? Oczywiście, że nie. Masz moc aby to zmienić i sprawić, że to co było znajome stało się nieznajomym, a nieznajome znajomym, ale wymaga to pracy, codziennej rozmowy z samą sobą. Musisz się przekonać, a dokładniej mówiąc musisz przekonać swój własny umysł do tego, że od dziś spotykasz się tylko z miłymi, fajnymi facetami, którzy Cię szanują i stawiają na pierwszym miejscu (nawet jeśli na początku będziesz się nudzić).


Inaczej mówiąc, im dłużej dana idea jest obecna, tym większy jest opór, aby zastąpić ją inną ideą.


Zacznij pielęgnować miłość do samej siebie. Nie wiesz jak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym jak pokochać sama siebie - 7 kroków jak tego dokonać.


Jeśli Twoje życie nie do końca Ci odpowiada i wciąż łapiesz się na self-sabotażowaniu oraz w kółko się zastanawiasz dlaczego przytrafiają Ci się określone sytuacje, zdarzenia, czemu nie idziesz na przód?


Proponuję przyglądnięcie się własnemu umysłowi. Kiedy zrozumiesz jak on działa, z każdym dniem będzie Ci łatwiej z nim współpracować i nim się oglądniesz będziecie grać w tym samym zespole, a nie przeciwko sobie jak do tej pory.


loupa


Podaruj swoim najbliższym wiedzę jak mieć bezstersowe życie, a tym samym dłuższe życie. Już w sprzedaży wersja po angielsku.


MASTER STRESS THROUGH YOGA.

How to clean up your mental mess with body and mind training.


MASER STRESS THROUGH YOGA NATALIA MASLOWSKA