POZNAJ MOJĄ KSIĄŻKĘ

O P A N U J S T R E S P O P R Z E Z P R A K T Y K Ę J O G I.

Jak posprzątać swój mentalny bałagan za pomocą treningu ciała i ducha.

N A T A L I A M A S Ł O W S K A
EBOOK O P A N U J  S T R E S  P O P R Z E Z  P R A K T Y K Ę  J O G I. Jak posprzątać swój mentalny bałagan za pomocą treningu ciała i ducha.
“Odnalazłam siłę w jodze i postanowiłam się tym podzielić” 


Z jogą spotkałam się już jakiś czas temu. Jeszcze będąc nastolatką, zaczęłam ćwiczyć przed telewizorem... Na dodatek, sport zawsze był ważną częścią mojego życia, i jest w dalszym ciągu.


To podczas studiów, odkryłam jej tajniki, zainteresowałam się historią, jej korzeniami. Z drugiej strony, od zawsze pasjonowała mnie psychologia, ludzki umysł. Zawsze miałam wewnętrzną potrzebę pomagania innym, odkrycia ich schematów myślowych.


Jeszcze będąc studentką, poraz pierwszy spotkałam się z zagadnieniem psychologii stresu, oraz wpływem jogi w jego zwalczaniu, o czym mowa w tej książce.


Odkryłam kreatywną stronę w pisaniu, które daje mi ogromną przyjemność. Dzięki, niemu mogę dotrzeć do wielu ludzi i szerzyć wiedzę. Ta książka to pierwsza moja praca, którą napisała kilka lat temu, jeszcze będąc studentką. Jest to wyczerpująca analiza na temat stresu, który nas niszczy i powoli zabija, a pozytywnym oddziaływania jogi w jego zwalczaniu.


“Na całym świecie ludzie są w jakimś rodzaju psychicznego, psychologicznego, emocjonalnego bólu” 

O CZYM BĘDZIE MOWA


Co może Ci pomóc w walce z bólem psychicznym, emocjonalnym bądź psychologicznym? Jak sprawić, aby Twoje życie było spokojne, bezstresowe? Bo czyż nie uczucie wewnętrznego spokoju to prawdziwe szczęście? 


Szczególnie rok 2020 pokazał, kim jesteśmy i cokolwiek co było problemem przed wybuchem. Pandemii Covid-19, po, urosło ono do jeszcze większych rozmiarów. Dla wielu ludzi izolacja i samotność stały się głównym czynnikiem stresu. Żal i smutek stały się codziennym zajęciem. Rozpacz to nie tylko utrata kogoś. Rozpacz to utrata wszystkiego, co ma znaczenie w Twoim otoczeniu. Ten rok ukształtował to, kim jesteśmy jako kultura. Nasza kultura została poddana niezwykłemu stresowi. Każdy z nas doświadczył tego samego zjawiska, ale na różny sposób. 


Na całym świecie ludzie doświadczali stresu, doświadczają go teraz i będą to robić, bez względu na to, jaka jest ich rasa, kultura, klasa, ile pieniędzy zarabiają, każdego dnia, stres i problemy psychiczne, które on powoduje, dotykają tak wielu z nas. Stres to problem uniwersalny. 


Tony Robbins powiedział, że:

Życie nie przytrafia się Tobie, ono dzieje się dla Ciebie


Ta myśl jest potężna zarówno w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym. Dlatego jeśli jesteś gotowy na to aby ujarzmić stres, oraz przejąć kontrolę nad swoim życiem, zachęcam Cię do przeczytania mojej książki.


Wierze, że aby pokonać stres, oraz prowadzić bezstresowy tryb życia, najpierw należy ten stres poznać, nauczyć się jak go rozpoznawać. Nie ma znaczenia jak daleka jest Twoja wiedza na jego temat, bądź na temat jogi, ten ebook pokaże Ci potężne oddziaływanie jej praktyki w walce ze stresem.


E-BOOK POMOŻE CI ODKRYĆ

1. Czym jest zjawisko stresu zarówno z punktu widzenia fizjologii, jak i psychologii.

2. Źródło, które go wywołują, to, w jaki sposób się objawia, a także, do czego prowadzi, czyli poznasz takie schorzenia jak nerwice, lęki, także zjawisko samobójstwa oraz problem nałogów, w jakie popada współczesne społeczeństwo.

3. Specyfikacje odporności na stres

4. Jogę, jej zarys historyczny, hinduizmu, z którego to joga niewątpliwie się wywodzi.

5. Style oraz poszczególne ścieżki jogi, bowiem jest ich kilka i każdy może wybrać drogę, którą będzie stąpał, odpowiednią dla siebie. Oczywiście wszystkie ścieżki prowadzą do jednego celu, jakim jest poznanie siebie oraz dostąpienie oświecenia.

6. Tajniki praktyki jogi, a także jaka jest prawidłowa dieta, prawidłowa, czyli zgodna z zaleceniami mistrzów jogi.

7. Jogę jako metodę walki ze stresem. Poznasz techniki medytacji jako ćwiczenia ludzkiego umysłu w celu zwiększenia koncentracji, wzbogacenia życia na poziomie psychicznym, dostąpienia umiejętności wyciszania się.

8. Działanie antystresowe w obliczu nie tylko psychicznym, ale także w aspekcie fizycznym – i tu proponuję praktykę asan jako treningu ciała, bowiem system jogi działa na psychosomatyczną całość jednostki.

9. Wspólne oddziaływanie na siebie technik Wschodu z metodami Zachodu w niwelowaniu stresu. To, iż połączenie tych dwóch wciąż różnych i przeciwstawnych sobie uniwersów może być bardzo efektywne w walce ze stresem.

10. Czym jest Joga-Nidra, inaczej zwana jogą snu, która poprzez swoje zalecenia „pracy z ludzką intuicją” daje bardzo dobre efekty w terapii antystresowej.

11. Temat zdrowia i wpływ, jaki ma na nie praktyka jogi.


Jak wiadomo, założeniem jogi nie jest leczyć, lecz zapobiegać chorobom bądź pomagać w ich zwalczaniu. Natomiast celem jogi jest zagwarantowanie jednostce równowagi wewnętrznej, która sprawi, że człowiek będzie cieszył się siłą witalną przez długie lata, ponadto jej celem jest rozwój indywidualny oraz dążenie do osiągnięcia pełni satysfakcji przez jednostkę i dostąpienie przez nią „oświecenia”, aczkolwiek będzie to dane tym, którzy sztukę jogi traktują poważnie i z należytym szacunkiem. Chociaż nie każdy musi zostać joginem, to warto ćwiczyć, gdyż praktyka jogi ma bardzo korzystny wpływ na istnienie ludzkie, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie żyje się szybko i bardzo intensywnie. Ja pragnę pokazać, że joga potrafi inspirować, jak żyć zdrowo i bezstresowo.


Jeśli jesteś gotowy na ujarzmienie stresu oraz na przejęcie kontroli nad swoim życiem a tym samym na uwolnienie siebie, ten e-book wskaże Ci drogę jak tego dokonać.Już od dziś E-book jest dostępny w sprzedaży na estante.pl oraz na amazon.com


Jeśli wolisz czytać po angielksu, to także możesz przeczytać eBook w tej wesrji.


MASTER STRESS THROUGH YOGA.

How to clean up your mental mess with body and mind training.Już dostępny w sprzedaży w wybranych ksiegarniach online.