Loupa - współczesna bogini kobiet.

Loupa jest hołdem dla wszystkich kobiet nie ważne w jakim wieku, aby odważnie niczym wilczyce kroczyły drogą poznania, na najgłębszych obszarach siebie samej, a co za tym idzie do stworzenia życia takiego jakie chcą i o jakim marzą.


Na początek chciałabym wam wyjaśnić skąd wzięła się nazwa loupa.


Jest to połączenie 3 słów i idei, które za nim stoją.


Loup w języku francuskim oznacza wilk, to dzikie zwierzę od zawsze było bliskie mojej osobie, pojawiało się w moich snach i budziło moje zainteresowanie.

Jak pisała Clarissa Pinkola Estés w niepowtarzalnej książce „Biegnąca z wilkami”:

„Wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nie ma na nią żadnego kulturowego antidotum. Nauczono nas wstydzić się swoich pragnień. Zapuszczałyśmy długie włosy, by zasłonić nimi swoje uczucia. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą”.

Zdjęcie kobiety i wilka, obydwie mają uniesione glowy do gory.
Kobieta i wilk. fot źródło: Pinterest

Symbolika wilka jest bardzo bogata i wielowymiarowa. W wielu legendach czy religiach błędnie uważany jest za zwierzę bardzo drapieżne, wręcz krwiożercze. Wielu uważa go za agresywnego, atakującego bez powodu i bezlitosnego. Ja jednak mam inne zdanie.


Wilk to istota w świecie dzikich zwierząt, która zrobi wszystko, aby uniknąć walki. Jednak gdy zachodzi taka potrzeba, gdy jest zmuszony zatrzymać przeciwnika, lub los rzuca mu wyzwanie, odważnie staje do walki, nawet na śmierć i życie.


Wilk jest lojalny i silny, jest istotą społeczną, przyjazną i towarzyską. Atrybuty wilka to:

Lojalny

Przebiegły

Obdarzony wysoką intuicją

Inteligentny

Niezależny

Współczujący

Komunikatywny


My kobiety, jesteśmy takie same, naszą naturą jest odwaga, lojalność, jesteśmy obdarzone wysoką intuicją, do której musimy znaleźć drogę. Waleczne.


Lupa, z drugiej strony to wilczyca z mitologii rzymskiej, która wychowała i wykarmiła założycieli Rzymu: Romulusa i Rumusa.

Ilustracja rzezby z marmuru przedstawiajaca wilczyce ktora karmi romusa i romulusa, zalozycieli rzymu

Lupa "mówią, że była nieśmiertelną boginią Rzymian. Nie tylko opiekowała się braćmi, którzy mieli założyć Rzym, ale podobno trenowała również innych rzymskich herosów, aby byli przebiegli i nieustraszeni w walce. Ta bogini jest wspaniałym przypomnieniem zdolności wilka: łagodności a zarazem twardości charakteru. Legenda ta jest także symbolicznym przykładem uczącym by przekazać całą wiedzę i zasoby tym, którzy jej potrzebują, aby odnieść sukces w świecie."


Loupa w języku polskim oznacza: przyrząd optyczny służący do bezpośredniej obserwacji drobnych blisko położonych przedmiotów. W ścisłym znaczeniu tego słowa jest to soczewka skupiająca dająca co najmniej trzykrotne powiększenie.


Chcę aby ten blog był Twoją lupą do Twojego wnętrza, aby pomógł Ci dotrzeć do jak najgłębszych warstw siebie samej. Przyglądnięcia się sobie od środka, każdemy szczegółowi, każdej małej bądź większej rysie na sercu, oraz na duszy.


Moją misja jest inspirowanie i przekazanie mojej wiedzy młodym dziewczętom i kobietom w każdym wieku niczym rzymska wilczyca Lupa, poprzez moje własne doświadczenia, i wszystkie zasoby które posiadam, abyś odnalazła swoją własną drogę do siebie samej i abyś przede wszystkim odniosła sukces w otaczającym Cię świecie.


Zapraszam na piękną podróż w głąb siebie!


#fromwomantowomen