6 książek o leczeniu traumy i uzdrowieniu Twojego wewnętrznego dziecka.

#fromwomantowomen


okładki książek które mówią o leczeniu wewnętrznego dziecka
Wewnętrzne dziecko

W dzisiejszym wpisie znajdziesz 6 wartościowych książek, o leczeniu traumy i uzdrowieniu Twojego wewnętrznego dziecka.


Przez długi czas nie do końca rozumiałam co oznacza "trauma". Kiedy słyszałam słowo trauma wyobrażałam sobie wypadek, czy wręcz katastrofę po której ona pozostała... Nic bardziej mylnego. Trauma to reakcja Twojego organizu na wydarzenie, a nie samo wydarzenie. Jest ona percepcją. Tak wielu z nas doświadczyło traumy w dzieciństwie, bądź będąc nastolatkami i nie zdaje sobie z tego sprawy.


Nie ważne jak małej czy dużej, każdy z nas doświadczył jakiejś traumy w swoim życiu. Może być to przez wyrzucenie twojego ulubionego pluszaka do kosza, bądź złe potraktowanie przez kolegów w szkole, opuszczenie przez rodziców ponieważ musiałaś zostać w szpitalu, aż po fizyczne czy emocjonalne znęcanie się przez twoich opiekunów. Przykładów jest tak wiele jak wielu jest nas. Każdy z nas kryje jakąś tajemnicę, wydarzenie z dzieciństwa, czy przeszłości o którymi nikomu nigdy nie powiedział. Czyż się mylę?


Nosimy w sobie traumę przodków, traumę pokolenia, wykorzystywanie seksualne, porzucenie, strata, rozwód, zdrada, ubóstwo i wszystko inne, co można wlepić pomiędzy.


Z czasem, jak dorastamy powoli budzimy się i unieważniamy nasze doświadczenia i traktujemy je jako "drobne", podczas gdy tak naprawdę są one wciąż żywe w naszych ciałach. A gdzie one żyją? W naszych "Małych Ja".


Wewnętrzne dziecko to metaforyczna "Mała Ty" o której już pisałam w poprzednim poście: Odkryj swoje wewnętrzne dziecko - 5 praktyk jak się z nim połączyć. To ono jest odpowiedzialne za lęki, fobie, naszą reakcję jako dorośli, niepewności, sabotowania naszego życia. To tutaj dzieje się prawdziwe uzdrowienie i wyzwolenie!


Na szczęście, możemy się uwolnić od tego, uzdrowić swoją duszę. Zrozumieć wydarzenia, które stoją za tym dlaczego się zachowujemy w taki sposób a nie inne, dlaczego na życie nie jest takie jakie gdzieś głęboko, głęboko pragniemy aby było.

Kto nie marzy o finansowej wolności, o związku z drugą osobą pełnym miłości, szacunku i wzajemnego wsparcia, kto nie chce odkryć swojego celu w życiu? Odkryć po co tu jesteś? Co jest Twoim powołaniem?


Aby tego dokonać, pierwsze musimy uleczyć siebie, swoje traumy, uciszyć swój wewnętrzny ból, i jak tego dokonamy łatwiej nam będzie usłyszeć to co nam mówi nasza intuicja. Jak to mówią: "po burzy zawsze zawsze wychodzi słońce" :)


6 książek o leczeniu traumy i uzdrowieniu Twojego wewnętrznego dziecka:


1. " The Journey From Abandonment to Healing" Susan Anderson


Okładka książki Susan Anderson, Droga od porzucenia do uzdrowienia
The Journey From Abandonment To Healing - Susan Anderson

Po polsku tytuł tej książki to "Droga od Porzucenia do Uzdrowienia". Niesamowita lektura, która proponuje ćwiczenia na uzdrawianie rany porzucenia i pracę z wewnętrznym dzieckiem. Może służyć jako koło ratunkowe dla każdego, kto zmaga się z bolesnym rozstaniem z partnerem lub rozwodem. Z pewnością jedna z moich ulubionych książek.


"Twoi przyjaciele i rodzina mogą się zastanawiać, jak mogłeś tak bardzo pragnąć kogoś, kto źle cię traktował. Nie rozumieją, że odejście twojego partnera automatycznie wzbudziło symbiotyczne uczucia, które były przechowywane głęboko w twojej pamięci emocjonalnej. Zostałeś pozostawiony, aby poradzić sobie z uczuciami, które wynikają z procesów psychobiologicznych, które działają niezależnie od twojej świadomej myśli i poza twoją bezpośrednią kontrolą." - Susan Anderson


2. "Inner Bonding: Becoming a Loving Adult to Your Inner Child" Margaret Paul


Okładka książki Inner bonding Margaret Paul
Inner Bonding

"Wewnętrzne połączenie jest procesem łączenia naszych dorosłych myśli z naszymi instynktownymi, przeczuciami - uczuciami "wewnętrznego dziecka" - tak abyśmy mogli zminimalizować bolesny konflikt w nas samych. Uwolnieni od wewnętrznego konfliktu czujemy się spokojni, otwarci na radość oraz na dawanie i otrzymywanie miłości. Margaret Paul, bada, jak porzucenie wewnętrznego dziecka prowadzi do coraz bardziej negatywnych i destrukcyjnych uczuć, takich jak niska samoocena, zamknięcie w sobie, uzależnienie, wstyd, bezsilność i wycofanie się z relacji. Jej przełomowy proces wewnętrznej więzi uczy nas uzdrawiać przeszłe rany poprzez reparenting oraz pokazuje, jak możemy nauczyć się rodzicielstwa w teraźniejszości. Przykłady z życia wzięte ilustrują dynamikę procesu uzdrawiania i pokazują korzyści, jakich możemy się spodziewać w każdym aspekcie naszego życia i we wszystkich naszych związkach. Inner Bonding dostarcza narzędzi, których potrzebujemy, by utrzymać wewnętrzną jedność, która sprawia, że nasze relacje rodzinne, seksualne, zawodowe i społeczne są produktywne, i radosne.3. " Healing Your Aloneness: Finding Love and Wholeness Through Your Inner Child" Margaret Paul, Ericka J. Chopich


okładka książki Healing Your Alonesness, Margaret Paul, Ericka J Chopich
Healing Your Alonesness

Erika Chopich i Margaret Paul pokazują, jak każdy może na nowo połączyć się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem, aby przełamać autodestrukcyjne schematy, rozwiązać lęki i konflikty oraz zbudować satysfakcjonujące związki. Healing Your Aloneness nakreśla proces samouzdrawiania, który może być stosowany każdego dnia, aby przywrócić pielęgnującą równowagę pomiędzy kochającym Dorosłym a kochanym Wewnętrznym Dzieckiem.4. "Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie" Lindsay C GibsonOkładka książki Lindsay C, Gibson, Dorosłe Dzieci Niedojrzałych Emocjonalnie Rodziców.
Dorosłe Dzieci Niedojrzałych Emocjonalnie Rodziców.

"Dorosłe Dzieci Niedojrzałych Emocjonalnie Rodziców" to kolejna pozycja dla każdego, kto doświadczył w dzieciństwie zaniedbania, niedojrzałych lub był wychowany przez niedostępnych emocjonalnie rodziców. Dorastanie w środowisku, w którym nie byliśmy zapewnieni że jeśteśmy kochani bezwarunkowow, może pozostawić głębokie rany i wpłynąć na to, jak sobie radzimy w teraźniejszym świecie. Lindsay Gibson wyjaśnia oznaki i symptomy bycia pozbawionym rodzicielstwa oraz kroki, jakie należy podjąć, aby się wyleczyć. Niesamowita ksiażka, pomaga nabrać dystanu do siebie, i do Twoich rodziców. Dosłownie uzdrawia.


"Emocjonalna samotność jest tak przykra, że dziecko, które jej doświadcza, zrobi wszystko, co konieczne, aby nawiązać jakiś rodzaj więzi z rodzicem. Dzieci te mogą nauczyć się stawiać potrzeby innych ludzi na pierwszym miejscu jako cenę wstępu do związku. Zamiast oczekiwać od innych wsparcia lub zainteresowania nimi, mogą przyjąć na siebie rolę pomagania innym, przekonując wszystkich, że same mają niewiele własnych potrzeb emocjonalnych. Niestety, ma to tendencję do tworzenia jeszcze większej samotności, ponieważ ukrywanie swoich najgłębszych potrzeb uniemożliwia autentyczne połączenie z innymi." - Lindsay Gibson


5. " Odkryj Swoje Wewnętrzne dziecko" Stefanie Stahl


Okładka książki Stefanie Stahl, Odkryj Swoje Wewnętrzne Dziecko.
Odkryj Swoje Wewnętrzne Dziecko.

"Kolejna kłótnia, której powodu nie pamiętasz? Coś cię jednak rozzłościło. Brak zrozumienia z drugiej strony? Ogarnia cię bezsilność, bo nie wiesz, jak wytłumaczyć to, co czujesz? Zamiast zastanawiać się, co znowu poszło nie tak, skup się na sobie i znajdź powody złych emocji. Za twoje uczucia odpowiedzialne są Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Towarzyszą ci od dzieciństwa i mają wiele do powiedzenia, szczególnie teraz. Ważne, aby nie tylko nauczyć się ich słuchać, ale by one dogadały się ze sobą – a każde z nich jest tak samo ważne. Jak to zrobić?

Oto klucz do rozwiązania prawie wszystkich twoich problemów: przeczytaj książkę Stefanie Stahl, odkryj swoje wewnętrzne dziecko, zaprzyjaźnij się z nim, znajdź równowagę i żyj szczęśliwie".


6. "It Didn’t Start With You" Mark Wolynn


okładka ksiażki to nie zaczelo sie od ciebie mark wolynn

To nie zaczęło się od ciebie to dynamiczna lektura o tym, jak dziedziczymy i przekazujemy rodzinne traumy. Mark Wolynn pięknie i naukowo przedstawia, w jaki sposób trauma żyje w naszych genach i jak przerwać ten cykl. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto jest gotowy, by skończyć z traumą pokoleniową i wykuć nową drogę.
Życzę Ci miłej lektury, a jeśli masz jakieś inne sugestie odnośnie tego tematu, rewelacyjne książki, które zmieniły Twoj pogląd, podziel się nimi ze mną na Instagramie @loupaofn.


by loupa


Post, który również może Cię zainterosować:

Odkryj swoje wewnętrzne dziecko - 5 praktyk jak się z nim połączyć.